Minu nimi on Mari Klein. Ma olen erialalt eesti filoloog, kes on õppinud magistrantuuris keeletoimetamist.

Oma erialast tulenevalt olen ma tänaseks kümne aasta jooksul n-ö vabakutselisena toimetanud ja/või keeletoimetanud üle 60 raamatu, mille seas on nii ilukirjandust kui ka muud (täpsema nimekirja leiab siit) ning tõlkinud kaks (Jenny Downhami „Enne kui ma suren“ (Pegasus, 2012) ja David Almondi „Minu nimi on Mina“ (Draakon ja Kuu, 2016)).

Ametilt olen ma vahelduva eduga olnud ajakirjanik – Õhtulehes, Eesti Päevalehes, uudisteagentuuris BNS (Baltic News Service) ja Õpetajate Lehes, sekka mõni arvamuslugu Postimehes ning paar aastat kaastööd ajakirjale Pere ja Kodu. Nii Eesti Päevalehes, Õpetajate Lehes kui ka Peres ja Kodus oli mu töö otseselt seotud raamatute ning nendest kirjutamisega, teisisõnu ühendatud hobiga, sest raamatud ja lugemine on mind paelunud lapsepõlvest saati.  

Paraku on lehetöö väga pingeline ja pidevalt muutuv, mistõttu ei jaksa minusugune introvert seda järjest väga kaua teha. Vahel aitab rahulik raamatute toimetamine paralleelselt end tervendada, vahel tuleb võtta aega, et keskendudagi võimalusel mõneks ajaks ainult sellele ning akud uueks lehetööks täis laadida. Nii ka praegu, kus minu põhitegevus ongi koondunud võimalusele, aidata kirjastustel raamatuid lugejani viia, eelkõige (keele)toimetajana.

Kuna mul on seitsmeaastane poeg, kellele õhtujutu lugemine on minu jaoks päeva magusaim osa, hoian ma end ikka kursis ka lastekirjandusega. Kui ühel hetkel ei olnud enam äkitselt väljundit lasteraamatutest leheveergudel kirjutada, tegin ma prooviks blogi, et jagada oma avastusi, soovitusi ja tähelepanekuid seal. Ma väga loodan, et sellest on abi neile, kellest sõltub raamatute jõudmine lasteni. Ja ehk leiavad siit mõnikord mõnusat lugemist teisedki, sest kui ma vähegi jaksan, siis aeg-ajalt proovin ma vaadata ka lastekirjandusest kaugemale.

Kõik kirjad ja tagasiside on teretulnud meiliaadressile mari.klein.08@gmail.com või kohalikku kommentaariumisse. Kahjuks ei ole siinsel lehel jälgimisvõimalust, mistõttu ma kaalun jätkuvalt mõtet blogi kunagi kuhugi mujale ümber tõsta, aga kui see juhtub, annan ma sellest kindlasti teada. Seniks aga püüan aeg-ajalt värskendada siinset lehekülge, tõsi, regulaarsust lubamata, pigem sõltuvalt uute ja heade raamatute ilmumisest ning sellest, millal need mulle kätte satuvad.